Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Predčasne narodené dvojčatá pravdepodobne držia rekord

február 20, 2022 - 10:00
Mama s bábätkami, o ktorých sa predpokladá, že sú najviac predčasne narodené dvojčatá v Spojenom kráľovstve, ich nazvala „malými bojovníkmi“.
Foto: 
BBC news

Harley a Harry Crane sa narodili v Queen's Medical Center v Nottinghame 26. októbra v gestačnom veku 22 týždňov a päť dní. Dvojica, ktorá má teraz 16 týždňov, sa odvtedy liečila na novorodeneckom oddelení a ich rodičia zatiaľ zdieľali ich cestu na Instagrame. Ich matka Jade Crane z Heanoru v Derbyshire povedala, že dúfajú, že ich prinesú domov vo "veľmi blízkej budúcnosti". Dvojčatá môžu opustiť nemocnicu 24. februára, čo je pôvodný dátum pôrodu, povedala.

twins_01.jpg

Predčasne narodené dvojčatá pravdepodobne držia rekord
Foto: 
BBC news

Zatiaľ rekord v Británii držali dvojičky z Brightonu narodené v gestačnom veku 22 týždňov a 6 dní.

Pani Craneová a jej manžel Steve sa pokúšali mať deti 11 rokov pomocou viacerých umelých oplodnení, pričom minuli 50 000 libier na liečbu neplodnosti. Predtým, ako otehotneli s Harrym a jeho sestrou Harley, utrpeli niekoľko potratov a dve mimomaternicové tehotenstvá. Keď porodila Harryho a Harley, ktorí po narodení vážili 500 g a 520 g, bola vystrašená.

"Ale mala som pocit pokoja a modlila som sa a modlila, aby to zvládli, aby plakali, aby ukázali známky života, čo aj urobili." Bábätká boli umiestnené do smútočného apartmánu v nemocnici pre rodičov, pretože lekári očakávali, že aspoň jedno z nich neprežije.

twins_02.jpg

Predčasne narodené dvojčatá pravdepodobne držia rekord
Foto: 
BBC news

Dvojčatá sú ale "malí bojovníci", ktorí "všetkých prekvapujú", povedala ich matka a dodala, že majú za sebou šesť operácií a trpeli sepsou, očnými problémami, krvácaním do mozgu a pľúc. "Máme pred sebou ešte kúsok. Celou cestou ukázali svoju silu, takže nepochybujem, že ich vo veľmi blízkej budúcnosti privedieme domov...Dvojčatá ma držia pri živote – ak sa cez toto dokážu preniesť oni, ja dokážem prejsť už cez čokoľvek. Ale určite je to traumatický zážitok."

- - Inzercia - -