Dnes je nedeľa, 26.jún 2022, meniny má: Adriána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

24-ročná mama, ktorá má 22 detí

máj 19, 2022 - 16:00
Keď sa ruská slobodná mamička Kristina Ozturk vybrala na dovolenku do Batumi v Gruzínsku, nikdy predtým nebola v zahraničí, takže pravdepodobne nevedela, čo môže očakávať. Ale nech už bola jej vízia cesty akákoľvek, nemohla zahŕňať stretnutie s jej vysnívaným mužom a následne 21 detí v budúcom roku. Čítate správne! Kristína je teraz mamou 22-krát.
Foto: 
Kristina Ozturk instagram

11.noaddicts_03042022_11252-768w.jpg

24-ročná mama, ktorá má 22 detí
Foto: 
Kristina Ozturk instagram

Muž, s ktorým sa Kristina stretla, bol Galip Ozturk, bohatý obchodník. A hoci  bol už sám otcom deviatich detí, keď Kristina navrhla mať ďalšie, Galip, vtedy 57-ročný, bol za. Nie je však možné mať 20 detí bez pomoci- manželia používali náhradné matky, ktoré im vynosili genetických potomkov.

20._03042022_50672-768w.jpg

24-ročná mama, ktorá má 22 detí
Foto: 
Kristina Ozturk instagram

Pár využil náhradné matky na to, aby počet ich detí prudko vzrástol v krátkom čase. To nevyšlo lacno, pričom pár vysolil viac ako 200 000 dolárov na zaplatenie za vynosenie ozturkovských detí. Každý rok tiež minú ďalších 100 000 dolárov na pestúnky, ktoré sa starajú o malé deti, keď sa narodia. Hoci celý proces pôsobí nanajvýš zvláštne, keď vezmeme do úvahy skutočne nadštandardný počet detí, je to v poriadku s gruzínskymi úradmi. Krajina ho umožní každému manželskému páru. A keď sa dieťa narodí, nenastane jasná situácia: zákon hovorí, že dieťa patrí genetickým rodičom. Náhradníci dostanú z dohody peniaze a nič iné . Pred narodením dieťaťa musí každý z nich absolvovať poradenstvo a podpísať zmluvu.

9.surrogateshired-768w.jpg

24-ročná mama, ktorá má 22 detí
Foto: 
Kristina Ozturk instagram

Nie len tak hocikto sa môže stať náhradnou mamou Kristíninho potomka. Budúce mamičky museli byť mladé a museli byť už aspoň raz tehotné. Boli tiež preverené, aby sa ubezpečili, že nie sú na ničom závislé a nemajú žiadne tienisté návyky, ktoré by mohli spôsobiť nejaké problémy. Všetky deti, ktoré manželia zdieľajú, sú biologicky ich – žiadne nie sú adoptované – okrem Kristininej dcéry z predchádzajúceho vzťahu. Povedala: „Pred šiestimi rokmi som sama porodila svoju najstaršiu dcéru Viku. Ostatné deti sú geneticky naše od môjho manžela a mňa, ale vynosili ich náhradné matky.“

4fairytaleprince-768w.jpg

24-ročná mama, ktorá má 22 detí
Foto: 
Kristina Ozturk instagram

Aj keď Kristina nie je s deťmi, pracuje, aby sa o ne starala. Svojim sledovateľom na Instagrame povedala: „S deťmi trávim maximum času, ale keď s nimi nie som, všetko kontrolujem... Každú opatrovateľku učím samostatne, keď sa uchádzam o prácu — nie je povolená žiadna amatérska činnosť, výchova detí je prísne podľa mojich pokynov.“ Mladá multinásobná mamička zároveň nevylučuje ďalšie prirodzené tehotenstvo v budúcnosti. Vysvetlila však, že sa tak môže stať až po sérii liečby predchádzajúcej umelým oplodneniam, ktoré sú pre jej telo veľkým stresom.

Kristina zostala tvrdá a povedala: „Ľuďom, ktorí nesúhlasia s mojimi voľbami, hovorím, nemajte toľko detí, ak ich nechcete, je to vaša voľba. Ak nechcete, nepoužívajte náhradné materstvo, je to vaša voľba. Ale toto je náš život a je to naša voľba." A keďže to, čo robí, je legálne a môže si to dovoliť, je to tak.

- - Inzercia - -